TWOJA STREFA SZKÓD

TRÓJMIEJSKA
STREFA SZKÓD

Bezkluczykowy system dostępu

Jak zapobiec kradzieży auta z bezkluczykowym systemem dostępu?
PRZEWIŃ

Nie więcej niż pół minuty – tyle zajmuje złodziejom otwarcie i uruchomienie samochodu wyposażonego w bezkluczykowy system dostępu. Jakkolwiek żadnego samochodu nie da się zabezpieczyć przed kradzieżą w stu procentach, to kradzieże aut z systemem bezkluczykowym metodą „na przedłużacz” da się przynajmniej utrudnić.Kilka praktycznych porad:

Klatka Faradaya – czyli ekranowany pojemnik, w którym będziemy trzymać kluczyki do auta, gdy jesteśmy w domu. To może być np. stalowy garnek (UWAGA – koniecznie ze stalową pokrywką bez dużych otworów).

Ta sama zasada co w punkcie pierwszym, ale w bardziej eleganckiej formie: ekranowane etui na kluczyki. Takie etui działające na zasadzie klatki Faradaya są coraz bardziej popularne. Ale uwaga – etui, by działać, musi być zamknięte.

Nie trzymaj kluczyków przy drzwiach wejściowych do domu ani przy oknie – także dlatego, że jest to domyślne miejsce, z którego złodzieje kradną kluczyki do aut.

Zarówno dodatkowy, niefabryczny autoalarm z blokadą, jak i zwykła mechaniczna blokada kierownicy okazują się skuteczną zaporą dla współczesnych złodziei nastawionych na elektroniczne, pozbawione przeszkód pokonywanie fabrycznych zabezpieczeń.

Nie trzymaj w aucie dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu – ich brak, w razie kradzieży, będzie przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania.

Po kupnie używanego samochodu zaleca się, o ile to możliwe, przeprogramowanie kluczyków.

Oddając samochód do warsztatu, warto fabryczne zabezpieczenia, o ile to możliwe, wprowadzić w tryb serwisowy.

Sprawdź w instrukcji samochodu, czy możliwe jest wyłączanie kluczyków – kluczyk, który nie nadaje sygnału, nie potrzebuje klatki Faradaya.

Parkuj samochód możliwie blisko domu, „na widoku” – to zniechęca niektórych złodziei (ale nie oczekuj, że to całkowicie skuteczne działanie).

JESTEŚMY DLA CIEBIE

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci jak największe korzyści!

Kontakt

Wyślij nam zgłoszenie!

Krok 1/2
Cześć!
Jesteś o krok od rozwiązania Twojego problemu!
Potrzebujemy tylko kilku Twoich danych, by pomóc Ci skutecznie.
Skupiamy się tylko na Twoim przypadku
Twoje dane są u nas bezpieczne
Kontakt tylko w Twojej sprawie
Poznajmy się - Wpisz swoje imię
Krok 2/2
Pod jakim numerem mamy się skontaktować?
Na jaki email mamy się kontaktować?
Zatwierdź nam proszę zgodę na kontakt
WSTECZ
DALEJ

Gotowe!

Mamy to! Zaczynamy.
Oczekuj na kontakt od nas.
Oops! Something went wrong while submitting the form.